363
دکترلاریجانی در جمع مددجویان کمیته امداد استان قم عنوان کرد
پیش‌بینی تسهیلات قرض‌الحسنه در بودجه برای اشتغال مددجویان / توانمندسازی مددجویان در اولویت کاری کمیته امداد باشد
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2020/1/637136451571498900.jpg

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی خدمت مسئولانه انجام می دهد، گفت: توانمندسازی مددجویان در اولویت کاری کمیته امداد باشد.

 

 

دکترعلی لاریجانی صبح امروز (پنجشنبه، 12 دی ماه) در همایش "شروع دوباره" که به میزبانی کمیته امداد امام خمینی استان قم برگزار شد، گفت: کمیته امداد نهادی مردمی محسوب می شود که با تقوا شکل گرفته و مسئولیت پذیر است.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت مسئولانه انجام می دهد که سبب تشخصش در بین دستگاه های دیگر شده است، اظهار کرد: در واقع این نهاد صبر نمی کند مشکلات سراغش بیاید بلکه خودش سراغ مشکلات می رود که حس ارزشمندی است.

وی در خصوص اجرای طرح "شروع دوباره" که به همت کمیته امداد استان قم انجام می شود، تصریح کرد: با تلاش های این نهاد خانواده هایی حیات مجدد پیدا کردند که مسرت بخش است؛ متاسفانه خانواده هایی به خاطر اعتیاد و فقر دچار آسیب شده بودند اما کمیته امداد امام خمینی به سراغ آن ها رفت و آن ها را تحت پوشش قرار داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته همواره توصیه شد کمیته امداد امام خمینی درصدد توانمندسازی و اشتغال افراد تحت پوشش گام بردارد، اظهار کرد: در این صورت افراد با کرامت بیشتری زندگی خواهند کرد.

دکترلاریجانی در ادامه با یادآوری اینکه تلاش شد در بودجه سنواتی منابعی برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه در راستای کمک به اشتغال مددجویان پیش بینی شود، گفت: خوشبختانه گزارش ها نیز نشان می دهد این نهاد در این عرصه موفق بوده و خیلی از خانواده ها با دریافت آموزش و تسهیلات از پوشش کمیته امداد خارج شدند.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از عدالت این است که به افرادی که توانمندی کمتری دارند کمک شود، افزود: براین اساس در سال های اخیر کارهای خوبی انجام شده است.

دکترلاریجانی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر انقلاب در رابطه با فرد خیری که اقدام به تهیه جهیزیه زوج های جوان می کرد، تصریح کرد: این روش مردمی براساس عواطف بین مردم شکل می گیرد لذا باید تلاش کنیم چنین مصداق هایی توسعه یابد؛ در واقع وقتی پروژه های کوچک این چنینی در سطح ملی شکل می گیرد به همبستگی ملی کمک می کند.

وی در این راستا افزود: کمیته امداد امام خمینی همواره در مقاطع مختلف اقداماتی را انجام داده که برگزاری جشن عاطفه ها از جمله آن ها محسوب می شود؛ افراد با توانمندی های مختلف در این جشن شرکت می کنند اما نکته مهم همبستگی است که بین مردم افزایش می‌یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی باید تلاش کنند افراد خیر در سطح محله ها را شناسایی کرده و با اهدای کمک هایی زمینه رفع مشکلات افراد در محلات را پدید بیاورند، اظهار کرد: وقتی چنین ساختار مردمی شکل بگیرد روحیه کار خیر تقویت می شود و برای یک ملت مقاوم، داشتن پیوند عاطفی مهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پایان این همایش با حضور دکترعلی لاریجانی به خانواده هایی که از طریق این طرح به زندگی دوباره بازگشتند، لوح یادبود اهدا شد./

پایان پیام