723
به مناسبت خجسته سالروز ولادت امام حسین(ع) و حضرت عباس (ع) صادر شد؛
پیام تبریک رییس مجلس به پاسداران و جانبازان انقلاب اسلامی
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2020/3/637210830809238061.jpg

رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت خجسته سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و فرخنده میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز پیامی صادر کرد.

 

دکتر علی لاریجانی در پیامی،  سوم شعبان ، سالروز ولادت فرخنده امام حسین (ع) و روز پاسدار و همچنین چهارم شعبان، خجسته زادروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز را به خانواده های معزز شهدا، جانبازان ، ایثارگران و عموم ملت شریف ایران تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

سوم شعبان ، فرخنده سالروز ولادت سرور آزادگان جهان و سالار شهیدان و روز پاسدار را به تمام رهروان آن حضرت، مجاهدان فی سبیل الله ، همه پاسداران عزیز و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، شجره طیبه‌ای که امام خمینی(ره) دور اندیشانه آن را غرس کرد، امروز به درختی تناور تبدیل شده تا امنیت و اقتدار کشور در سایه آن تامین شود.
 سپاه از ابتدای انقلاب، ترورهای دشمنان ملت علیه چهره ها و مردم انقلابی را مدیریت و خنثی کرد.‌در جنگ هشت ساله، آب‌دیده شد، پس از جنگ در آبادانی کشور درخشید و سرانجام در جنگ نرم ، تحریم های اقتصادی و جبهه مقاومت ، راه را بر نفوذ و پیشروی دشمن بست. از این رو باید سپاه را تکیه گاه عزت و اقتدار ایران و ایرانی دانست و قدردان فداکاری ها و رشادت های این نهاد ارزشی و ارزشمند بود‌.

تقدیم‌ پاسداران قهرمان ،  فرماندهان سرافراز و رزمندگان سلحشور  در راه حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب اسلامی که آخرین و یکی از درخشانترین نمونه های  آن شهادت عزت آفرین  سردار دلاور امت اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود،  گواه روشنی بر ایثار سپاهیان اسلام است.
افزون بر این در روزهای پیش رو و با توجه به شرایط  کنونی کشور در مبارزه با ویروس کرونا ، بسیج همه امکانات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و مجاهدت های  بی وقفه  توام با ایثار و فداکاری پاسداران سرافراز  در صیانت از سلامت مردم  جای قدردانی و کمال امتنان دارد.
 چهارم شعبان نیز  سالروز ولادت حضرت عباس (ع) مظهر ایثار، ازخودگذشتگی و ولایتمداری است. آن حضرت در صلابت و فداکاری، سرلوحه جانبازان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

جانبازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که اسطوره های ایمان و ایستادگی اند،  با داشتن الگوهایی همچون حضرت عباس (ع)، دعوت ولی‌خویش را لبیک گفتند و مقتدرانه در برابر دشمنان این مرز و بوم مقاومت نمودند. آنان با برخورداری از اعتقادی راسخ در دفاع از آرمان‌های اسلامی و انقلابی،  ایثار و مجاهدت کردند و از این‌رو وصف مبارک «شهید زنده» برازنده قامت صبر و ثبات قدم آنان است. جانبازان در حقیقت شهیدان زنده‌ ای هستند که خداوند متعال به آنان فرصت داده است تا سالهایی از عمر خود را همراه با مجاهدت و آزمایشِی دشوار بگذرانند. امروز به یمن مجاهدت چنین انسان‌های پاک سیرت و غیرتمندی است که پرچم استقلال و آزادی ایران اسلامی در اهتزاز است. 

میلاد خجسته حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز را به تمامی ایثارگران به ویژه جانبازان معزز و خانواده‌های گرانقدر شان و همچنین ملت شریف ایران تبریک عرض نموده و عزت و سربلندی ابدی نظام مقدس جمهوری اسلامی را که ثمره خون شهدا و دلاوری پاسداران و جانبازان و فداکاری های ایثارگران است، از پروردگار متعال مسالت دارم.

علی لاریجانی 
رییس مجلس شورای اسلامی/

پایان پیام