246
دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح بخش گازی نیروگاه دالاهو:
موضوعات تخصصی، دستخوش کشمکش های سیاسی است
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2019/12/637116683471663872.jpg

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اینکه موضوعات تخصصی دستخوش کشمکش های سیاسی است، چرخه اقتصادی مطلوب شکل نمی گیرد.

 

 

 

دکتر علی لاریجانی که صبح امروز، (سه شنبه، ۱۹ آذرماه) به استان کرمانشاه سفر کرده است، در مراسم افتتاح  بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو، گفت: اینکه در اسلام آباد غرب نیروگاهی در این سطح از تکنولوژی احداث شده جای تشکر و قدردانی دارد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم اسلام آباد در انقلاب اسلامی  و در مقابله با رژیم بعثی پیشگام بودند و شهدای این شهرستان نشان دهنده جوانمردی آنها است، تصریح کرد: باید  تلاش کنیم  از گردنه ای که آمریکا برای کشور  به وجود آورده است،  با موفقیت عبور کنیم. 

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه یکی از کارهای خوبی که در کشور صورت گرفته، تشکیل شرکت های تخصصی مانند فراب است که سرمایه ملی محسوب می شوند، ادامه داد: در ایران باید از این گونه شرکت ها حمایت بیشتری شود، چنان که  غالب افراد برخوردار از ضریب هوشی بالا  به دانشکده های فنی می روند و می توان انتظار داشت که در صورت شکل      گیری چرخه مطلوب اقتصادی، جهش خوبی نیز برای کشور فراهم کنند. 

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران نیروی انسانی توانمندی دارد که باید به این سرمایه توجه شود، عنوان کرد: شرکت های خصوصی که در زمینه تولید برق فعالیت دارند، به دلیل ضعف دولت در خرید تضمینی با کاهش انگیزه مواجه هستند، به طوری که خرید برق توسط دولت و عرضه آن با قیمت پایین موجب این کاهش انگیزه شده است. 

دکترلاریجانی با بیان این که مسائل کشور باید با مردم در میان گذاشته شود، تصریح کرد: با شکل گیری چرخه اقتصادی، شغل ایجاد می شود اما به دلیل اینکه موضوعات ملی و  تخصصی دستخوش کشمکش های سیاسی است ،چرخه اقتصادی مطلوب شکل نمی گیرد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس، دولت، قوه قضائیه و رسانه ها باید بدانند اصلاحات اقتصادی زمانی در کشور رخ می دهد که شاهد همگرایی باشیم، افزود:  همواره باید  کمک به اقشار پایین، اصل قرار گیرد و  برای این که اقتصاد کشور بدون نفت باشد ، لازم است چرخه اقتصادی به صورت علمی، اصولی و   متعارف شکل گیرد. 

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه آمار ارائه شده توسط وزیر نیرو افتخارآمیز است و نشان از پویایی دارد، عنوان کرد: مهندسین و مسئولین اجرایی با وجود فضای یاس آلود زنده اند، اما به دلیل وجود سیستم غوغایی و بادهای موسمی سیاسی در کشور ، خدمات آن ها به حاشیه رانده می شود که جای تاسف دارد. 
وی گفت: ملتی می تواند مقاومت و ایستادگی کند که امیدوار باشد؛ چرا که  از میان حرف های یاس آلود انرژی برای کار و پیشرفت حاصل نمی شود. رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچه افعال کشور از معقولیت برخوردار باشد همکاری ملت نیز بیشتر می شود، چرا که مردم ما هوشیار و با تجربه هستند .

دکترلاریجانی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه در زمینه گسترش فضای کار در بخش برق تصمیمات خوبی گرفته شد و دولت نیز باید آسیب های موجود را برطرف کند، تصریح کرد: واگذاری نیروگاه ها به اسم اجرای اصل ۴۴ و یا بابت دیون به نهادهای غیرتخصصی مبنای عقلانی ندارد و تخلف محسوب می شود؛ به خصوص که بهره وری  را کاهش می دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره  به این که یکی از ایرادات دولت،  عدم اصلاح اشتباهات دولت قبلی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم حرکت مثبت موجود در وزارت نیرو و برنامه ریزی آقای اردکانیان با پیشرفت خوبی همراه باشد./
پایان پیام