454
دکتر لاریجانی در دیدار مسئولان سازمان نظام پرستاری عنوان کرد
معوقات پرستاران پرداخت شود / بررسی پیشنهاد «پرستاری در خانه» در کمیسیون‌ تلفیق بودجه
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2019/12/637126283791628191.jpg

رئیس مجلس با تاکید بر تسریع در پرداخت معوقات پرستاران گفت: پیشنهاد «پرستاری در خانه» و اختصاص منابع برای اجرای این طرح در کمیسیون‌های بهداشت و درمان و تلفیق و بودجه بررسی می‌شود.

 

 

 ظهر امروز (یکشنبه، اول دی ماه) رئیس و اعضای هیات رئیسه شورای عالی نظام پرستاری با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت استخدام پرستاران، گفت: با توجه به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی باید تعداد پرستاران براساس استاندارد افزایش پیدا کند. شورای عالی نظام پرستاری اذعان دارد که براساس کار کارشناسی به ازای هر تخت بیمارستانی 2.5 پرستار نیاز است و لذا دولت با قبول این شاخص باید مسئله استخدام پرستاران را رفع کند.

وی پیشنهاد مسئولان نظام پرستاری درباره «پرستاری در خانه» را یادآور شد و گفت: با توجه به تصویب آئین نامه و تعرفه سیستم پرستاری در خانه باید مشکلات بیمه‌ای این افراد نیز برطرف شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معوقات پرستاران تصریح کرد: پرستاران جامعه خدومی هستند و کار و مسئولیتی دشوار دارند؛ لذا ضمن قدردانی از این افراد باید هرچه سریعتر مشکل معوقاتشان حل شود البته جامعه پزشکان، بیمارستان ها و داروخانه ها نیز مشکل معوقات دارند که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن محاسبه میزان معوقات هربخش، باید برای یک بار این موضوع را بررسی و حل کند.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس و کمیسیون بهداشت ودرمان نیز ضمن حضور در این نشست به انتخابات اخیر شورای عالی نظام پرستاری اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی و «پرستاری در خانه» در صرفه جویی منابع مالی تاثیرگذار است.

محمد میرزابیگی رئیس شورای عالی نظام پرستاری نیز در این دیدار، گفت: در حال حاضر در رشته پرستاری 200 دانشکده با 60 هزار دانشجو داریم و 140 هزار پرستار در شرایط کنونی در حوزه های مختلف خصوصی و دولتی، نیروهای مسلح و غیره مشغول خدمات هستند.

وی با تاکید بر اینکه به ازای هرتخت بیمارستانی 2.5 پرستار نیاز است، تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری استانداردی در این حوزه تعریف شد. ما رقم 2.5 پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی را در نظر گرفتیم./

پایان پیام