992
دکتر لاریجانی در نشست برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان عنوان کرد
لزوم افزایش اختیارات قانونی استانداران/ پیش بینی رفع مشکلات فاضلاب اهواز در لایحه بودجه/ وزارت نفت به خوزستان توجه ویژه کند
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2020/2/637165296614006863.jpg

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکلات فاضلاب اهواز بسیار مهم است که باید به آن توجه شود و امیدواریم در لایحه بودجه سال آینده با پیش بینی اعتبار مناسب، مسئله فاضلاب این شهر را برطرف کنیم.

 

دکتر علی لاریجانی که صبح امروز( سه شنبه ۱۵ بهمن‌ماه) به استان خوزستان سفر کرده است، در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، گفت: همه ما موافقیم که نباید سیل را بلای طبیعی بدانیم، زیرا  اگر در شرایط جغرافیایی، تمهیدات لازم را در نظر بگیریم، دچار خسارت نمی‌شویم و سیل در صورت مهار می‌تواند در حوزه‌های مختلف کشاورزی نقش موثری داشته باشد‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مدون سازی تلاش‌های سال گذشته در زمان وقوع سیل و احصای هر دو جنبه کاستی‌ها و کارهای جهادی، ادامه داد: با توجه به اینکه سیل در ایران با فرض ورود به دوره ترسالی تکرار می‌شود، باید نواقص خود را در مهار سیل بشناسیم، در خصوص کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار نواقصی وجود داشت که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

وی با بیان این که وقتی می‌توان سیل را احتمال داد، باید کمبودها خصوصا در زمینه لایروبی بر طرف و در این زمینه  از ظرفیت نیروهای مسلح نیز استفاده شود، عنوان کرد: مشکلات فاضلاب شهر اهواز بسیار مهم است که باید به آن توجه شود و  امیدواریم در لایحه بودجه سال آینده با پیش بینی اعتبار مناسب مسئله فاضلاب اهواز را برطرف کنیم؛ همان گونه که تلاش می‌کنیم با نظر مقام معظم رهبری منابعی را از صندوق توسعه ملی به رفع مشکل فاضلاب خوزستان اختصاص دهیم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به این که اختیارات استانداران باید از آنچه هست بیشتر باشد،گفت: هدف از افزایش اختیارات استانداران، پیشبرد صحیح امور استانها بدون برهم زدن  چارچوب ملی است‌. لذا خوب است استانداران نظرات خود را در خصوص اختیارات مورد نظرشان ارائه کنند تا بتوان  برای آن راهکار قانونی پیدا کرد.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه باید به استان خوزستان با نگاه راه‌بردی نگریست، به لزوم  تداوم و افرایش حرکت های مثبت و رو به جلو در خدمت رسانی و مقابله با ایجاد فضای یاس و ناامیدی اشاره کرد و گفت: وزارت نفت باید به استان خوزستان توجه ویژه کند.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که  با همت صورت گرفته، حرکت های پویا و اثربخشی در زمینه کشاورزی، تعمیرات و ساخت ساختمان‌های خسارت دیده شکل بگیرد.

دکتر لاریجانی در پایان خاطر نشان کرد: ۲۲بهمن روز ملی پیروزی ملت ایران و پشتوانه ای جدی برای حضور در انتخابات است و امیدواریم انتخابات خوبی پیش رو داشته باشیم.

پایان پیام