406
دکتر لاریجانی در دیدار رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس لبنان:
حمایت از جریان مقاومت با شهادت سردار سلیمانی متوقف نمی‌شود
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2020/1/637144617516963997.jpg

رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا با هدف ضربه زدن به جریان مقاومت گفت: حمایت ایران از جریان مقاومت با به شهادت رسیدن سردار سلیمانی متوقف نمی شود.

 

 ایوب حمید رئیس کمیسیون کشاورزی و جهانگردی مجلس لبنان صبح امروز (شنبه 21 دی ماه) با  دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر علی لاریجانی ضمن تشکر از ایوب حمید و نبی بری رئیس مجلس لبنان بابت تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی مسئله مهمی برای ایران و جریان مقاومت بود، چرا که ایشان شخصیتی ممتاز بوده و پشتوانه‌ای عظیم برای جبهه مقاومت به حساب می‌آمد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترور سردار سلیمانی با برنامه‌ریزی رژیم صهیونیستی و آمریکا انجام شده است، افزود: شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی بازتاب گسترده‌ای در منطقه و جهان داشت و آمریکا را رسوا کرد، چرا آمریکا علی‌رغم ادعای مدیریت جهانی، در کشوری دیگر دست به ترور می‌زند و پس از آن به صراحت این موضوع را اعلام می‌کند؟ در حالی که ترور دزدانه حقارت یک دولت را می‌رساند.

وی با اشاره به بازتاب گسترده شهادت سردار سپهبد سلیمانی در ایران و جهان، ادامه داد: کمتر حادثه ای در ایران داشتیم که اینچنین مردم را یکپارچه به صحنه بیاورد. انقلاب با شهادت ایشان بار دیگر نیرو گرفته و زنده شد. آمریکا  تصور می کرد با شهادت ایشان خللی در حمایت ایران از جریان مقاومت ایجاد می‌شود در حالی که این اشتباه فاحش و همیشگی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

دکتر لاریجانی با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند با ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، فعالیت هسته‌ای متوقف می‌شود، در حالی که پیشرفت ما با شدت بیشتری ادامه یافت. از ابتدای انقلاب نیز پس از شهادت آیت الله مرتضی مطهری، آیت الله بهشتی، حجت الاسلام باهنر و آقای رجایی؛ آمریکا تصور می‌کرد انقلاب متوقف شده و فرو می ریزد، در حالی که خون جدیدی به انقلاب تزریق شد.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: ترامپ پس از ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی با انتشار پیامی نمک بر زخم مردم ایران ریخت و همین موضوع مردم ایران را خشمگین‌تر کرد، از طرفی در مجلس شورای اسلامی هم طرح سه فوریتی در مورد شناسایی پنتاگون به عنوان نیروی تروریستی تصویب شد.

وی با بیان اینکه حوادث عراق، لبنان و سوریه نشان دهنده طراحی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی و همه با یکدیگر مرتبط است، افزود: مشکلات و ناکارآمدی‌هایی در اداره این کشورها وجود دارد، اما تبدیل آن به بحران امری طراحی شده است، چرا که آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کنند جریان مقاومت قوی شده است و با ایجاد مشکل در سوریه، لبنان و عراق، می‌توانند جریان مقاومت را از بین ببرند، از طرفی با اعمال تحریم ها علیه ایران نیز تصمیم به اعمال فشار حداکثری بر ایران داشتند که به اهداف خود نرسیدند.

ایوب حمید رئیس کمیسیون کشاورزی و جهانگردی مجلس لبنان نیز در این دیدار ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: معتقدیم جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراحل سخت و با وجود تحریم های ظالمانه در مقابل استکبار مقاومت و ایستادگی کرده و توانسته است توطئه دشمنان را نقش بر آب کند.

وی با تاکید بر اینکه ایران همیشه در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز خواهد شد، افزود: این پیروزی به دلیل وجود رهبری خردمندانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و درایت مسئولان ایرانی است.

رئیس کمیسیون کشاورزی و جهانگردی مجلس لبنان با بیان اینکه اطمینان داریم نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در حمایت از جبهه مقاومت تداوم خواهد داشت، گفت: حمایت از جبهه مقاومت شیوه‌ای است که امام خمینی (ره) بنیانگذاری کرده و ایران همواره از تمامی کشورها و ملت‌های مستضعف حمایت خواهد کرد./

پایان پیام