252
دکتر لاریجانی در نشست شورای اداری استان کرمانشاه عنوان کرد؛
استانداران کمیته خلق ثروت تشکیل دهند/ لزوم بررسی منابع برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم/ گسترش صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال
/UploadedData/283/Contents/BigPic/2019/12/637116679300468757.jpg

رئیس مجلس شورای اسلامی که به کرمانشاه سفر کرده است، عصر امروز سه شنبه ۱۹ آذر در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه حضور یافت. دکتر لاریجانی در این جلسه که با حضور وزیر نیرو، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی تشکیل شده بود، گفت: با توجه به شرایط کشور لازم است استانداران در استان ها کمیته خلق ثروت تشکیل دهند.

 

 

 

دکتر علی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه، گفت: نکات خوبی توسط فعالان اقتصادی، نمایندگان و استاندار  مطرح شد که می توان برخی از آن ها را اجرایی کرد. به خصوص که استان کرمانشاه سنگر محکمی برای هویت ملی ایران بوده و در دفاع از ایران اسلامی در مقابل متجاوزان،  کارنامه درخشانی دارد و  به همین دلیل باید مورد توجه خاص قرار گیرد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که افزایش سرمایه اجتماعی،  دغدغه درستی است ، ادامه داد: هر کس مسئولیتی دارد، بداند که  با پشتوانه ملت بزرگ ایران مسئولیت دریافت کرده است و باید به اتکای همین پشتوانه،  اخلاق سیاسی و تقوای حکمرانی داشته باشند. 

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه راست گفتاری، عمل مجاهدانه و وفاق ملی اضلاعی هستند که می توانند کمک کننده و مقوم پیشرفت  باشند، عنوان کرد: هرگونه اصلاح و پیشرفت در  کشور  به ارتباط صمیمانه در همه بخش ها بستگی دارد. 

وی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به انتخابات برخی  تصور می کنند که تخریب افراد و نهادها بر روی افزایش آرایشان تاثیر می گذارد در حالی که اثر منفی دارد، افزود: در مجلس فعلی برخی  مصوبات،  مانند مالیات بر ارزش افزوده، صندوق مکانیزه فروش و توسعه روستاها مشکلات تولیدکنندگان را کاهش  می دهد. 

دکتر لاریجانی ادامه داد: هرساله برای اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار مبلغی از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری برداشت می شود که ادامه این روند به رفع بخش مهمی از مشکلات بخش کشاورزی کمک خواهد کرد.

وی همچنین  با اظهار رضایت از این که استان کرمانشاه مسیر توسعه خود را یافته است، عنوان کرد: استفاده از مزیت صادرات به کشور عراق پایه خوبی برای جهش این استان در حال و  آینده است. 

رئیس قوه مقننه  با اشاره به ضرورت بررسی منابع برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و این که سال گذشته نیز در جریان بررسی لایحه ، چنین افزایشی صورت گرفت، گفت: صنایع تبدیلی باید در استان کرمانشاه جدی گرفته شود،  زیرا هم نیروبر است و هم ارزش افزوده محصولات کشاورزی را افزایش می دهد. 

دکتر لاریجانی با تاکید بر این که باید مشکلات موجود در زمینه قانون بیمه محصولات کشاورزی بررسی و برطرف شود، عنوان کرد: معافیت هایی در زمینه گردشگری وجود دارد  و اگر پیشنهاد مشوق دیگری  نیز در زمینه رونق گردشگری وجود داشته باشد، بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به این که استانداران باید در استان ها کمیته هایی برای خلق ثروت تشکیل دهند، افزود: دغدغه ای در زمینه استفاده بهینه از اراضی و دشت های موجود در استان کرمانشاه وجود دارد که با توجه به معضل بیکاری جوانان می تواند بسیار کمک کننده باشد. همچنین باید به طرح گرمسیری در این استان و رفع معضل حاشیه نشینی توجه بیشتری داشت. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ض  خاطرنشان کرد:  اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه در حال واگذاری است که باید با سرعت بیشتری پیگیری شود./

پایان پیام