0.0 (0)
در نشست روسای مجالس ایران و عمان مطرح شد
[1398/01/18]

پیشنهاد خواهر خواندگی بنادر ایران و عمان برای توسعه تجارت دریایی دو کشور  

روسای مجلس ایران و عمان در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با یکدیگر دیدار و بر توسعه همکاری های اقتصادی تاکید کردند.

دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز (یکشنبه 18 فروردین) در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با خالد بن حلال بن ناصر المعمولی رئیس مجلس عمان دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر گسترش روابط بین دو کشور عنوان کرد: شراط فیمابین دو کشور همواره مسیر خوبی داشته و این روابط دوستانه باید گسترش یابد.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: وضعیت منطقه امروز به نحوی است که کشورهای مسلمان از مسئله اصلی جهان اسلام که همان فلسطین است غافل شده اند که باید حواشی به وجود آمده برطرف و توجه کشورها به مسئله اصلی یعنی موضوع فلسطین بازگردد.

رئیس مجلس عمان نیز در این دیدار با تاکید بر گسترش همکاری ها به ویژه همکاری های اقتصادی بین دو کشور در استفاده از ظرفیت کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و عمان تاکید کرد.

وی ادامه داد: خواهرخواندگی بین بنادر ایران و عمان یکی از ظرفیت هایی است که می توان در گسترش تجارت بین دو کشور از آن بهره برد.

خالد بن حلال بن ناصر المعمولی در ادامه با تاکید بر اینکه رویکرد عمان در مسائل منطقه همواره تاکید بر راهکارهای سیاسی و نه راهکارهای نظامی بوده است، افزود: کشورهایی که جنگ را تجربه کرده اند می دانند که این پدیده چه پیامدهای تاسفباری را به دنبال خواهد داشت و به همین جهت کشور عمان رویکردی ثابت در این حوزه داشته است./

پایان پیام

Parameter:137995!model&6453 -LayoutId:6453 LayoutNameالگوی متنی گالری
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی