0.0 (0)
در صحن علنی مطرح شد؛
[1396/11/11]

محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است  

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده میاندوآب گفت: روند رسیدگی به لایحه بودجه سال 97 بدون ایراد قانونی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جهانبخش محبی نیا در نشست علنی امروز (چهارشنبه 11 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مجدد کلیات لایحه بودجه 97 در تذکری با استناد به ماده 186 آیین نامه داخلی مجلس گفت: در دستور کار صحن علنی به ادامه رسیدگی لایحه بودجه سال 97 اشاره شده در صورتی که این گزارش پس از رد کلیات در صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد و بعد از آن نیز چند دستور کار مورد شور قرار گرفت. بنابراین هیچ دلیل قانونی برای بیان ادامه رسیدگی وجود ندارد.

نماینده مردم تکاب، شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی درخصوص تعداد مخالفان و موافقان کلیات لایحه بودجه افزود: نباید اجازه دهیم نگاه ارباب رعیتی به درون مجلس ورود پیدا کند، چرا که فاجعه به بار خواهد آورد، بنابراین درخصوص رسیدگی به کلیات براساس مفاد ماده 186 آیین نامه داخلی، 10 موافق و 10 مخالف باید درخصوص کلیات لایحه در صحن صحبت کنند.

وی افزود: همچنین براساس ماده مذکور نحوه رسیدگی به متمم، اصلاحیه های بودجه و سایر موارد نیز نیازمند ایراد نظرات 5 موافق و 5 مخالف است.

محبی نیا مفاد ماده 109 و 112 آیین نامه داخلی را نیز یادآور شد و گفت: براساس این موارد، نمایندگان بیشتری می بایست در موافقت و مخالفت با کلیات بودجه اظهارنظر کنند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: درخصوص تذکر اول اینکه لایحه بودجه سال 97 به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع داده شده، بنابراین ذکر ادامه رسیدگی به لایحه بودجه در دستور کار درست است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سایر تذکرات این نماینده گفت: براساس مواد فوق و همچنین ماده 188 آیین نامه به صراحت موارد مشخص شده، لذا نمی توان با قیاس موضوع را حل و فصل کرد، از این رو روند رسیدگی به لایحه بودجه سال 97 بدون ایراد قانونی است./

پایان پیام

Parameter:129439!model&6453 -LayoutId:6453 LayoutNameالگوی متنی گالری
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی