0.0 (0)
دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح نیروگاه سد سردشت:
[1398/08/14]

سد سردشت قابلیت صادرات برق دارد / در شرایط تحریم باید بهترین استفاده را از ظرفیت های داخلی برد  

دکتر علی لاریجانی که صبح امروز ( سه شنبه ۱۴ آبان ماه) به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، در مراسم افتتاح نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سد سردشت گفت: از وزیر نیرو تشکر می‌کنم که با برنامه و منظم اقدامات را پیش برده‌اند و از همه همکاران ایشان در وزارت نیرو نیز قدردانی می‌کنم.

رییس قوه مقننه با اشاره به اینکه نیروگاه افتتاح شده سردشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت صادرات برق به عراق را دارد، تصریح کرد: از تلاش‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و شرکت فراب که تلاش‌های بسیاری برای ساخت سد و نیروگاه داشته‌اند تشکر می‌کنم. این دو شرکت از شرکت‌های قابل طرح در سطح ملی و بین‌المللی هستند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه پروژه‌های دیگری نیز در استان آذربایجان غربی افتتاح می‌شود که استاندار و نمایندگان استان کوشش فراوانی برای به ثمر رساندن آن کرده‌اند، ادامه داد: نیروگاه برق و سد سردشت وجوه دیگری نیز در زمینه گردشگری دارد که باید آنها را جدی گرفت؛ ازجمله اینکه تا کنون از سدها استفاده گردشگری نشده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای کانال‌های زیر سد که مورد استفاده در بخش کشاورزی است، باید کمک کرد تا مردم در زمینه کشاورزی استفاده بهتری از آب سدها داشته باشند، افزود: از ظرفیت همسایگی با کشور عراق باید در این استان استفاده شود، بر اساس گزارش استاندار دومیلیارد دلار از طریق مرزهای استان صادرات به عراق صورت گرفته که برای آبادانی کشور بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه کشور با وجود تحریم‌ها دچار مشکلاتی است اما باید با طراحی صحیح از ظرفیت‌های کشور به درستی استفاده شود، گفت: باید از نیروهای بومی در پروژه‌ها استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه آمار ارائه شده در زمینه پروژه‌ها نشان از ظرفیت تکنیکی موجود در کشور دارد که باید فعال شود، خاطرنشان کرد: مردم سردشت حق بزرگی بر گردن ایران دارند و باید در تاریخ ماندگار شوند و از مجروحین و جانبازان سردشت باید پشتیبانی صورت بگیرد./

پایان پیام

Parameter:138158!model&6453 -LayoutId:6453 LayoutNameالگوی متنی گالری
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی