5.0 (1)
[1397/04/20]

وزارتخانه ها نیازهای خود را از واحدهای تولیدی داخل تامین کنند/نگاه مناسبی به تکنولوژی های نو در واحدهای صنعتی قم وجود دارد  

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه ها برای تامین نیازهای خود از شرکت های داخلی استفاده کنند تا منجر به رشد استعدادهای داخلی و ایجاد اشتغال شود.

دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، امروز (چهارشنبه، 20 تیرماه) در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه صنعتی یکی از بخش های فعال در استان قم است که واحدهای صنعتی متنوعی در آن فعالیت دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال های اخیر همه توصیه ها بر این بوده است که استان قم از نظر صنعتی فعال تر شود، علاقمند بودم که شرکت های فعال را از نزدیک ببینم تا از مشکلات و پیش نیازهای توسعه آن ها مطلع شوم.

وی افزود: برخی واحدهای صنعتی که مورد بازدید قرار گرفت سرحال و بانشاط فعالیت می کردند و بسیاری از ایجاد کنندگان شرکت های صنعتی نیز از نسل جوان و افرادی متخصص هستند که با حساب و کتاب کار خود را شروع کرده و بخش های آرندی خود را فعال کرده اند به خصوص در تکنولوژی ها نو خیلی خوب کار شده و صادرات خوبی نیز دارند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: این واحدهای صنعتی برنامه های توسعه ای خوبی را طراحی کردند که حتما باید بخش های مختلف آن ها را کمک کنند زیرا این واحدهای تولیدی می توانند پرسنل بیشتری را به کار گیرند و در زمینه تامین نیازهای کشور فعال تر عمل کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از پیشنهادهایی که صاحبان واحدهای تولیدی قم در این بازدیدها مطرح کردند، گفت: برخی از آن ها پیشنهاد داشتند تا نیازهایی که اکنون وارد می شود را در داخل تامین کنند، اما این پیشنهاد بسیار خوب و سنجیده است زیرا در شرایط فعلی که موضوع تحریم ها نیز مطرح است باید اینگونه شرکت ها را مورد حمایت قرار داد تا بتوانند نیازهای داخلی را تامین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نسلی که اکنون فعال هستند بسیار زبده و انگیزه مند برای رفع نیازهای کشور کار می کنند.

وی افزود: با تغییر قیمت هایی که به وجود آمده زمینه خوبی برای صادرات فراهم شده که باید این تحریک را به وجود آورد و زمینه های صادرات را تسهیل کرد.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: در این بازدیدها روحیه خوب و شادابی را برای کار دیدم، ان شاالله که این روحیه در بخش های دیگر نیز وجود داشته باشد و ما نیز پیشنهادهایی که در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی مطرح شد را پیگیری می کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه های مطرح شده از سوی صاحبان واحدهای تولیدی قم گفت: دغدغه های آن ها این بود که به بخش های دولتی سفارش شود تا نیازهایی که از خارج کشور وارد می کنند را از داخل به خارج سفارش دهند که البته با توجه به شرایط پیش آمده وزارتخانه ها نیز به سراغ همین شرکت های داخلی می آیند ولی حتما به این وزارتخانه هایی که نام برده شد سفارش می کنیم تا برای تامین نیازهای خود به سراغ شرکت های فعال داخلی بیایند زیرا این کار باعث رشد استعدادهای داخلی و ایجاد اشتغال می شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه باید بخش های دولتی را به سمت واحدهای تولیدی داخل سوق داد، اظهار داشت: بخشی از دغدغه های صاحبان واحدهای تولیدی نیاز به سرمایه گذاری برای توسعه است.

جوانان از طریق باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس با مفاهیم انقلاب اسلامی بیشتر آشنا می شوند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی پیرامون اهمیت احداث باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس گفت: قم در انقلاب پیشگام بوده و در شرایط مختلف نیز همیشه آمادگی کامل برای دفاع از انقلاب داشته است.

وی با بیان اینکه 75 درصد مراحل ساخت باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس انجام شده است، افزود: این باغ موزه نقش مردم قم در انقلاب و دفاع مقدس را نشان می دهد که البته طراحی خوبی برای آن انجام شده و در اطراف آن نیز فضای سبز خوبی وجود دارد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند و با توجه به کمبود آمفی تئاتر در قم این مجموعه دارای آمفی تئاتر خوبی است. همچنین مردم می توانند از امکانات تفریحی آن استفاده کنند، جوانان از نزدیک و ملموس تر با مفاهیم انقلاب اسلامی آشنا می شوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمک های مختلفی برای احداث باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم انجام شده است، گفت: بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان قم کمک هایی برای این پروژه در نظر گرفته شد و مقدار اندک دیگری کمک می خواهند تا این پروژه تکمیل شود که ما نیز سفارش های لازم را انجام می دهیم.

Parameter:137249!model&6449 -LayoutId:6449 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی