0.0 (0)
[1397/05/03]

سه برابر شدن نقدینگی در کشور قابل قبول نیست/ دشمنان در صدد تبدیل هر اعتراض صنفی به یک ماجرای تازه  

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان در صدد هستند هر اعتراض صنفی را تبدیل به یک ماجرای تازه کنند، گفت: در فرانسه و آمریکا نیز اعتراضات صنفی وجود دارد.

دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده، در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم، گفت: باید در واگذاری پروژه های عمرانی تسهیل ایجاد شود؛ در این راستا باید امتیازاتی ارائه شود تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری انگیزه پیدا کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور در شرایطی قرار دارد که دشمنان می خواهند در بحث فروش نفت و نقل و انتقالات بانکی خلل ایجاد کنند البته تلاش می شود از این کار ممانعت شود.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: باید فشارهای دشمنان تبدیل به فرصت شود اما نباید فراموش کرد بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به تحریم ها ارتباطی ندارد به طور مثال میزان نقدینگی در سال های گذشته به سه برابر رسیده که قابل قبول نیست.

دکتر لاریجانی افزود: اقتصاد کشور هنوز دولتی است این در حالی است که باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد بنابراین باید به بازسازی درونی اقتصاد ملی توجه کرد و شرایط را برای حضور مردم در اقتصاد فراهم کرد در هر صورت پیش بینی می شود علیرغم مشکلاتی که برای برخی از شرکت ها به وجود می آید صادرات برخی از کشورها نیز افزایش یابد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: در کشور به میزان 500 الی 600 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام وجود دارد که زمان زیادی برای تکمیل پروژه ها نیاز است بنابراین باید پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و در این راستا باید موانع برطرف شود.

وی ادامه داد: استانداران باید مشکلات را برای صنوف مختلف و مردم به موقع حل کنند چرا که دشمنان درصدد هستند هر اعتراض صنفی را تبدیل به یک ماجرای تازه کنند این در حالی است که در فرانسه و آمریکا نیز اعتراضات صنفی وجود دارد در هر صورت استانداران باید با اتحادیه ها نشست برگزار کنند تا مسائل رفع شود به طور مثال خیلی از مشکلات کامیون داران وارد بود و باید زودتر حل می شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به خاطر ساختار اقتصاد دولتی روابط برای سرمایه گذاری در کشور سخت است بنابراین برای پویایی اقتصاد باید مقررات کاهش یابد در هر صورت در این شرایط کاستن از مقررات کار انقلابی محسوب می شود.

گفتنی است در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم که در محل استانداری برگزار می شد، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم قم در خانه ملت بر ضرورت رسیدگی به مشکلات تاکید و نظرات خود را برای توسعه استان بیان کرد.

Parameter:137325!model&6449 -LayoutId:6449 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی