0.0 (0)
[1397/04/04]

رادیو و تلویزیون درباره پروژه آزادراه تهران-شمال مستندسازی کند/ حجم بالای پیچیدگی پروژه نسبت به سایر پروژه‌های راه‌سازی  

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه پروژه آزادراه تهران-شمال در ذهن مردم طولانی شده، گفت: اگر قطعه اول پروژه افتتاح شود به اصلاح ذهن مردم کمک خواهد شد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (دوشنبه، 4 تیرماه) برای بازدید از پروژه آزادراه تهران-شمال به محل این پروژه رفته بود در جریان بازدید خود با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در این پروژه را باید مورد تحسین قرار داد، گفت: این پروژه سال ها متوقف شده بود اما در چند ساله اخیر به آن تحرک بخشیده شده است.

پیچیدگی کار پروژه آزادراه تهران-شمال نسبت به سایر پروژه‌های راه سازی

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشکر از اقدامات سعیدی کیا در راستای احداث این پروژه اظهار داشت: وی حدود 40 بار از این پروژه بازدید کرده است که این مدیریت از نزدیک توانسته است تا حد زیادی به پیشرفت پروژه که کار پیچیده ای بوده و از بعد فنی استانداردهای خوبی دارد، کمک کند.

وی افزود: پروژه آزادراه تهران-شمال کار فنی و دقت نظر خوبی در طراحی داشته و نسبت به سایر پروژه های راه سازی کشور حجم پیچیدگی بیشتری داشت چرا که بخش اعظمی از آن را پل ها و تونل ها تشکیل می دهند که برای احداث آنها اتفاقات زیادی مثل ریزش کوه و غیره حادث شده و در هر وجب آن خاطره است از این رو باید به عظمت کار توجه شود.

ضرورت تأمین بودجه برای ادامه روند کار احداث پروژه آزادراه تهران-شمال

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه دانشکده های فنی باید از تجربیات این پروژه استفاده کنند، افزود: حوزه های اجرایی و نظارتی پروژه آزادراه تهران-شمال تجربه ارزشمندی است و باید از آن استفاده شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه باب یان اینکه ساماندهی بودجه برای کار بسیار مهم است، عنوان کرد: دولت باید برای تأمین بودجه ادامه کار تلاش کرده و مجلس نیز از آن حمایت می کند تا به موقع منابع بودجه ای تخصیص داده شود همچنین بنیاد مستضعفان نیز باید در این زمین اقدامات لازم را انجام دهد.

رادیو و تلویزیون درباره پروژه آزادراه تهران-شمال مستندسازی کند

وی در ادامه با تأکید بر زمان بندی افتتاح پروژه طبق واقعیت، بیان داشت: این پروژه سابقه طولانی در ذهن مردم دارد و به دلایلی در کار آن تأخیر صورت گرفت از این رو لازم است در حال حاضر کار طبق زمان بندی پیش برود به خصوص که ارتباطی که این جاده برای سهولت کار مردم به وجود می آورد بسیار مهم است و اگر قطعه اول پروژه افتتاح شود به اصلاح ذهن مردم کمک خواهد شد.

دکتر لاریجانی در ادامه با توصیه به رسانه ها در خصوص پرداختن به موضوع این پروژه یادآور شد: رادیو و تلویزیون باید از کار عظیم مهندسی که در این پروژه صورت گرفته مستند علمی، جذاب و بزرگی بسازد و به صورت زنجیره وار پخش کند چرا که این پروژه مانند سایر پروژه های راه سازی نیست.

دانشجویان رشته‌های مرتبط از تجربیات پروژه استفاده کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کارهای صورت گرفته در پروژه راه سازی آزادراه تهران-شمال برای تمام جامعه منعکس شود ضمن اینکه تجربیات این پروژه برای دانشجویان رشته های مرتبط نیز مهم و موثر است./

Parameter:137090!model&6449 -LayoutId:6449 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی