0.0 (0)
[1397/03/10]

مشکل اصلی غرب با ایران حمایت از فلسطین است نه ساخت سلاح هسته ای/انقلاب بزرگترین زلزله سیاسی منطقه بود/فشارهای آمریکا با حمایت از تولید داخل ناکارآمد خواهد بود  

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ماجراجویی امروز آمریکایی ها به دلیل حرکت انقلابی ۱۵ خرداد بود که منجر به استقلال ایران شد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 10 خرداد) به شهرستان پیشوا سفر کرد با حضور در مراسم اختتامیه ادبی 15 خرداد با عنوان "پیشوا نقطه آغاز قیام" که در تالار قرآن شیخ جنید این شهرستان برگزار شد گفت: قیام مردم پیشوا که نهضت امام را به دنبال داشت، روز بسیار مهمی است که با ولادت امام حسن مجتبی(ع) نیز همزمان شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به مردم شهرستان پیشوا اظهار داشت: پدران شما در شرایط غربت در قیام حضور پیدا کردند و امروز نیز خوشبختانه این بینش با ارزش در شما وجود دارد پس باید حرکت نیاکان خود را به عنوان یادگار حفظ کرده و مبانی آن را رشد دهید.

وی افزود: اگر به تاریخ آن زمان بنگرید شرایط سختی وجود داشت، به طوری که امام خمینی(ره) به تازگی در سال 41 حرکت خود را آغاز کرد و هنوز وجهه لازم را در میان مسلمانان داخلی و خارجی نداشت و بعد از آیت الله بروجردی حضور جدی تری در عرصه پیدا کردند که البته هنوز یاران زیادی برای همراهی نداشتند.

تاکید امام بر روی مسئله آزادسازی فلسطین از بدو ایجاد رژیم صهیونیستی بود

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه شاه انقلاب سفید و اصلاحات ارضی و حضور زنان را در دستور کار قرار داد تا وجه کار خود را اینگونه بزک کند عنوان کرد: امام با بینش عمیق در مقابل این اقدامات ایستادگی می کرد حال برخی می گفتند چرا در مقابل اصلاحات ارضی و حضور زنان در جامعه و انجمن های ایالتی – ولایتی می ایستید که امام پاسخ داد ما مخالف این مباحث نیستیم اما این موضوعات واقعی نیست چرا که در کشوری که انتخابات واقعی وجود ندارد نمی توان اصلاحات صورت داد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه امام روی موضوع ضدیت رژیم با دین تاکید داشتند یادآور شد: عصر عاشورا که امام(ره) در مدرسه فیضیه حضور داشت اعلام کرد که سیستم امنیتی شاه برخی روحانیون را خواسته و تذکر داده تا درباره سه موضوع در سخنرانی ها صحبت نشود. موضوعاتی که علیه شاه، اسرائیل و بی دینی در جامعه باشد که امام فرمودند همین سه نکته موضوعات مهمی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امام همواره بر روی مسئله فلسطین تاکید داشت خاطرنشان کرد: ایشان از همان زمان روی مسئله اسرائیل که هنوز جریان آن تازگی داشت حساس بود و آن را غده سرطانی معرفی می کرد که امروز بعد از چند دهه بیشترین مزاحمت نیز از جانب این رژیم به وجود می آید و رژیم صهیونیستی جایگاه نخست را در به هم ریختگی در منطقه دارد.

وابستگی رژیم پهلوی به بیگانگان بسیار پررنگ بود

دکتر لاریجانی با اشاره به وضعیت کشور پیش از روی کار آمدن رژیم پهلوی عنوان کرد: پیش از پهلوی، قاجار بر ایران حکومت می کرد که سیستم آنها به صورت سنتی بود و فرزند بعد از پدر روی کار می آمد اما با روی کار آمدن رژیم پهلوی، وابستگی به خارج از کشور بسیار پر رنگ شد چنانچه پسر رضاخان نیز توسط بیگانگان به پادشاهی رسید و آنها همواره در حوزه دفاعی، نظامی و اقتصادی دخالت ویژه در کشورمان داشتند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در زمان قاجار نفت به معنای فعلی وجود نداشت و استخراج آن از زمان پهلوی توسط انگلیسی ها آغاز شد که مبلغ کمی در ازای آن به ایران داده  می شد و مابقی را صرف هزینه های خود می کردند.

انقلاب بزرگترین زلزله سیاسی منطقه بود

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که امام همواره می خواستند که ایران از وابستگی در بیاید تصریح کرد: در نهایت رژیم وابسته پهلوی سرنگون شد و از آنجایی که ایران پایگاه بزرگ آمریکا در منطقه بود، کمر آمریکایی ها شکسته شد و با انقلاب، بزرگترین زلزله سیاسی در منطقه رخ داد.

رئیس مجلس یادآور شد: زمانی جمال عبدالناصر در مصر علیه اسرائیل قیام کرد و حرکتی ملی به راه انداخت و با رژیم ایران نیز درگیر بود و پیام های زیادی علیه آن می داد چرا که زمانی که حتی اعراب ارتباطی با رژیم صهیونیستی نداشتند رژیم شاه با آنها در ارتباط بود.

قیام مردم پیشوا حاکی از نفوذ تفکر دینی در لایه های درونی ایران بود

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک زلزله بود و آمریکایی ها نسبت به آن کینه پیدا کردند گفت: در این میان اقدام مردم پیشوا بسیار مهم بود و این شهر که فاصله زیادی با تهران داشت نشان داد تفکر عمیقی در میان مردم آنها وجود دارد و تفکر دینی در لایه های درونی آن و بسیاری از بخش های ایران نفوذ کرده که پیام مهمی برای رژیم پهلوی داشت.

وی ادامه داد: امام حرکتی را آغاز کرد که پشت آمریکایی ها را شکست و افتخاری برای ایران به وجود آورد، آن هم در زمانی که آمریکا سعی داشت خود را به دنیا تحمیل کند لذا در این خصوص باید کشور خود را با سایر کشورهای منطقه که بسیار ثروتمند هستن مقایسه کنیم که حتی جرأت ندارند در مقابل آمریکا ایستادگی کنند، تا جایی که ترامپ با گستاخی از آنها درخواست پول می کند و به اجبار سلاح، کشتی و نیروی نظامی به این کشورهای ارسال کرده و در ازای آن طلب پول می کند.

هتاکی رئیس جمهور آمریکا درباره دریافت پول از کشورهای منطقه در ازای حضور در سوریه بی سابقه است

وی ادامه داد: رئیس جمهور کنونی  آمریکا پرده اخلاق را نیز کنار زده و صراحتا کشورهای مسلمان منطقه را تحقیر می کند چنانچه در یک کنفرانس اعلام می کند اگر می خواهید در سوریه بمانیم باید پول حضور ما را بپردازید که این هتاکی بی سابقه است و در ادامه پولی دریافت کرد و بمباران هایی را در سوریه صورت داد.

دکتر لاریجانی در ادامه با ابراز تأسف از تسلیم بودن کشورهای اسلامی در برابر آمریکا و پرداخت پول به آنها عنوان کرد: در این میان عزتمندی برای ایران است و اگر با ملت ایران ستیزی وجود دارد به خاطر غیرت دینی و انقلابی ما بوده و باقی مسائل بهانه گیری است و دغدغه اصلی آنها این نیست.

مشکل اصلی غرب با ایران حمایت از فلسطین است نه ساخت سلاح هسته ای

وی در ادامه به حضور خود در جریان مذاکرات هسته ای در 20 سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: شبی از مذاکرات ما با طرف مقابل بسیار طولانی شد که به طرف مقابل گفتیم آیا شما باور دارید که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم  و در غیر این صورت مشکل اصلی شما با ما چیست که طرف مذاکره کننده پاسخ داد مشکل اصلی، دفاع جمهوری اسلامی از فلسطین است که اجازه اجرای طرح های آمریکا در منطقه را نمی دهد و این مسئله را به صراحت اعلام کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکایی ها می خواهند در منطقه بحران زایی کنند عنوان کرد: خوشبختانه ورزیدگی سیاسی در رهبران ایران وجود دارد و جلوی توطئه های آنها را می گیرد به خصوص این روزها که ماجراجویانه در زمینه هسته ای عمل می کنند اما مشکل اصلی آنها چیز دیگری است.

حضور ایران پای میز مذاکره هسته ای به تقاضای طرف مذاکره کننده بود

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه حضور ایران پای میز مذاکره به درخواست خود آمریکایی ها و اروپایی ها بود گفت: آنها حتی برای این تقاضای خود واسطه فرستادند و سلطان قابوس این موضوع را با ایران مطرح کرد که ایران نیز شروطی گذاشت و آنها همه را پذیرفته  و امضا کردند و مذاکرات طولانی آغاز شد.

وی با بیان اینکه طرف مذاکره پذیرفت ایران به غنی سازی ادامه دهد و موضوع تحریم ها نیز برداشته شود یادآور شد: آنها این توافقات را نیز صورت دادند اما امروز زیر آن زدند که نشان می دهد مشکل در جای دیگری است چنانکه ترامپ در سخنرانی که باعث استحزا شد حرف های بیهوده ای زد و گفت باید نظارت بر فعالیت هسته ای ایران دقیق باشد در حالی که آژانس مرتبا در این خصوص گزارش می دهد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: ترامپ همچنین به موضوع موشکی و برخی افراد آمریکایی حاضر در ایران اشاره کرد و در ادامه هفت مورد دیگر را در خصوص مسائل منطقه بیان کرد که شامل حضور ایران در عراق و سوریه بود که از همین ترکیب مشکل اصلی آنها مشخص می شود.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه آمریکا داعش را در عراق به وجود آورد و اما دولت عراق برای حل مشکل تروریسم از ما کمک خواست عنوان کرد: مبارزه با تروریسم موضوع مهمی در منطقه است که آنها می خواستند ما در آن حضور نداشته باشیم تا ناامنی بزرگی در منطقه ایجاد کرده و دست به کشتار در ایران بزنند تا مسیر توسعه کشور بسته شود.

ورزیدگی نیروهای ایرانی مانع موفقیت دشمن در ماجراجویی های مرزی در غرب و شرق کشور شده است

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری به سرعت متوجه موضوع شدند و دستورات لازم را در این زمینه صادر کردند که باعث زمینگیری تروریست ها شد افزود: ما باید قدر ایشان را بدانیم که با تیزبینی موضوع را فهمیده و ناامنی را از کشور دور کردند، همچنین نیروهای ایران ورزیدگی قابل توجهی در شرق و غرب کشور دارند و سپاه، بسیج و ناجا باعث شده اند که دشمنان در ماجراجویی های خود موفق نباشند.

ماجراجویی امروز آمریکایی ها به دلیل حرکت انقلابی 15 خرداد بود

دکتر لاریجانی ادامه داد: بعد از این عدم موفقیت ها دشمن از ناحیه دیگری به ایران فشار آورد و آن ایجاد نارضایتی مردمی بود که در این زمینه نیز باید هوشیاری به خرج داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماجراجویی امروز آمریکایی ها به دلیل حرکت انقلابی 15 خرداد بود که منجر به استقلال ایران شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارد اقتصاد باید در اختیار مردم قرار گیرد که این کلید راه استقامت است همچنین باید پیوندهای سیاسی را عمیق کرد و اکنون زمان اختلافات جزئی نیست و چنانچه محور ایستادگی توجه به اقتصاد کشور است، مسئولان باید در این زمینه درخدمت مردم باشند.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: بخش دامداری و کشاورزی منطقه پیشوا قوی است و سیستم گلخانه ای در این منطقه رو به گسترش گذاشته و استفاده بهینه از آب جزء سیاست های مسئولان منطقه است .

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در مجلس برای آبادی روستاها مصوبه داشتیم عنوان کرد: حتی برای این مسئله مقرر شد با اذن رهبری از صندوق توسعه پول قرض گرفته شود و توسط بانک های عامل وام 5 درصد به مردم روستا و فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی و دامداری داده شود که کار آبادی روستاها آغاز شده و امکانات توریستی، صنعتی و معدنی در آن قرار داده شود.

رئیس مجلس ادامه داد: همچنین در بحث بودجه منابعی برای توسعه روستاها در نظر گرفته ایم که باید متناسب با شرایط تصمیم گیری شود تا به مردم فشار نیاید همچنین برای تامین کالاهای اساسی مردم نیز فکر شده است.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه باید به تولید داخل توجه کنیم تا فشار آمریکا کارآمد نباشد اظهار داشت: مسیر سختی را در پیش داریم اما آوردهای آن زیاد خواهد بود لذا رهبری وظیفه ما را در اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی مشخص کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوز ه بهداشت و درمان در شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: به وزیر بهداشت سفارش می کنیم که نسبت به احداث بیمارستان در پیشوا و ارائه خدمات بهداشتی و درمان توجه ویژه صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت دکتر لاریجانی در پایان این مراسم از خانواده شهدا و برگزیدگان یادواره ادبی 15 خرداد تجلیل به عمل آورد./

Parameter:136337!model&6449 -LayoutId:6449 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی