0.0 (0)
[1398/08/01]

تأکید لاریجانی بر هوشمندسازی بیمه با همکاری دستگاه‌‌ها  

رئیس مجلس با بیان اینکه هوشمندسازی بیمه را موضوع مهمی توصیف کرد که باید در کل کشور انجام شود، گفت: دستگاه‌های مرتبط باید در این زمینه همراهی کنند.

 

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(چهارشنبه، اول آبان) در دیدارِ مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت در سخنانی، گفت: موضوع بیمه سلامت در برنامه توسعه مورد توجه قرار گرفته و در فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی بر آن تأکید شده و این موضوع در همه شرایط از مؤلفه‌های حکمرانی خوب است.

وی به مسئله منابع مالی بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: روش کنونی در کشور این است که پول را با اعمال شاقه به مردم می‌دهیم که هم مردم را آزرده می‌کند و هم اثر کار مسئولان را خراب خواهد کرد؛ در حالی که بودجه دستگاه‌ها باید به موقع پرداخت شود.

بیشتر بخوانید

بیمه سلامت برای تمام اقشار رایگان می‌شود

شرایط جدید مجلس برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت + جرئیات

ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان‌های خرم‌آباد و بندرعباس/ اصلاح اساسنامه سازمان بیمه سلامت

رئیس مجلس درباره تأمین اعتبارات بیمه سلامت نیز گفت: از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه می‌خواهم برای چگونگی تأمین اعتبارات این سازمان در سال آینده؛ راهکاری پیدا کند؛ مثلاً شاید استفاده از بخش یارانه‌ها بتواند این خلاء را جبران کند.

لاریجانی تأکید کرد: تغییراتی در موضوع نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در حال انجام است و می‌توان بخشی از اعتبارات بیمه سلامت را در آنجا منظور کرد که این کار در صورتی که راهکارهای کارشناسی آن اتخاذ شود، برای مردم توجیه خواهد داشت.

وی، هوشمندسازی بیمه را موضوع مهمی توصیف کرد که باید در کل کشور انجام شود و ادامه داد: هر چقدر این کار زودتر انجام شود، آرامش بیشتری به مردم خواهد داد و دستگاه‌های مرتبط باید در این زمینه همراهی کنند.

رئیس مجلس، به مدیران سازمان بیمه سلامت پیشنهاد داد که راهکارهای خود برای حل مشکلات را ارائه دهند تا در مجلس یا جلسه سران قوا مورد بررسی قرار گیرد.

لاریجانی اضافه کرد: بحث پوشش بیمه به دلیل نیاز و اهمیت آن برای مردم باید هر چه سریع‌تر انجام شود. 

وی بر لزوم آموزش پزشکان و تعریف مشوق‌های لازم برای آنها به منظور پیوستن به سیستم الکترونیکی بیمه تأکید کرد و افزود: می‌توانید در پیشبرد اهداف خود سازمان نظام پزشکی را نیز همراه کنید، زیرا پزشکان که از طبقه نخبگان جامعه هستند، با موضوعاتی که به منفعت ملی مربوط است، به راحتی همراهی می‌کنند.

رئیس مجلس خواستار اصلاح همپوشانی بیمه‌ها شد و تأکید کرد: اگر بیمه سلامت به درستی انجام شود، حتی اگر کشور در شرایط سختی قرار داشته باشد، همین که مردم حس کنند کار آنها با کیفیت انجام می‌شود، به آرامش خواهند رسید و این امر باعث افزایش روحیه امیدواری در جامعه خواهد شد.

همچنین طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این دیدار، به ارائه گزارش عملکرد این سازمان پرداخت و توضیح داد: با توجه به کسری بودجه، راهکارهایی مد‌نظر قرار گرفت تا بتوانیم به مدیریت منابع و مصارف دست یابیم، به‌گونه‌ای که 8 درصد هزینه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما برای اعتبارات مورد نیاز در سال 99 حدود 22 هزار میلیارد تومان است که از مجلس می‌خواهیم از این موضوع حمایت کند.

انتهای پیام/

Parameter:138117!model&6449 -LayoutId:6449 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی