مطالب مهم
بازدید:2930
0.0 (0)
رییس مجلس در جمع خبرنگاران :

تبعیت از تصمیمات ستاد کرونا طبق مصوبه شورای عالی امنیت الزامی است  

/UploadedData/283/Contents/BigPic/2020/3/637193840585782224.jpg

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی امنیت ملی تصویب کرد همه دستگاه‌ها از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا تبعیت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی امروز (دوشنبه ۱۹ اسفند) پس از جلسه‌ای که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از نمایندگان مجلس به منظور بررسی موضوع بیماری کرونا در کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: جلسه نسبتاً مفصلی برای بررسی این موضوع در مجلس با حضور برخی اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا که ریاست آن را دکتر نمکی به عهده دارند، تشکیل شد و وی گزارشی از اقدامات این ستاد ارائه کرد، ضمن آنکه تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون تخصصی بهداشت و درمان نیز پیشنهادهایی برای برون رفت از این وضعیت داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه مطرح شد که بیماری مذکور باید بسیار جدی گرفته شود و تمام دستگاه‌های کشور و مردم به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دقت و التزام داشته باشند؛ زیرا تسری این وضعیت به خود آنها لطمه می‌زند.

لاریجانی تاکید کرد: در موضوع سفرها تاکید شد ستاد ملی مبارزه با کرونا که از پشتوانه شورای عالی امنیت ملی برخوردار است، برای استان‌ها و شهرستان‌هایی که در حال حاضر سالم هستند، دستورالعمل‌هایی مشخص و همچنین برای شهرها و استان‌های درگیر با این بیماری دستورالعمل دیگری داشته باشد و حتماً از سفرهای شیوع دهنده بیماری کرونا جلوگیری شود.

وی ادامه داد: این سفرها علاوه بر آن که میزان درگیری خود مردم را بسیار افزایش می‌دهد، باعث تغییر جنس این ویروس در سفرهای بین استانی خواهد شد و به همین دلیل نحوه مبارزه با آن را دشوار می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: از موارد مورد تاکید که در خصوص آن وزارت کشور باید از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا حمایت کند، موضوع سفرها بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تأمین نیازهای مردم مانند ماسک و لباس‌های پرستاران و پزشکان، افزود: در کمترین زمان ممکن می‌بایست نسبت به تولید این اقلام اقدام شود و حتی با استفاده از گروه‌های جهادی، نیازهایی همچون ماسک تأمین گردد و وزارت خارجه نیز با استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در این عرصه به کمک بیاید.

لاریجانی در ادامه توضیح داد: مهمترین نیازها در این عرصه نیاز کادر درمانی چه از نظر مالی و چه از حیث تأمین پروژه‌ها به صورت ارزی و ریالی است که سازمان برنامه و بودجه باید در این خصوص ورود کند و در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا تشخیص دهد، این تصمیم قابل طرح در جلسه سران قواست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم مهم‌تر در این موضوع آن است که رئیس جمهور یک شورای پشتیبانی برای حمایت از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل دهد که مستقیماً اداره شود و همه بخش‌های کشور همکاری لازم را با آن داشته باشند.

لاریجانی با بیان این که در حال حاضر، نیروهای مسلح همکاری‌های لازم را با ستاد مبارزه با کرونا دارند، افزود: این نیروها در حمایت از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز به کمک خواهند آمد.

وی همچنین درباره نقش مجلس در موضوع مبارزه با کرونا، گفت: در جلسه امروز مجلس هم اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و هم تعداد دیگری از نمایندگان حضور داشتند و مقرر شد تصمیمات مأخوذه محقق شود، از جمله برخی پیشنهادها با محوریت پاداش و بیمه کادر درمانی به صورت ویژه منظور گردد و یا افراد آسیب دیده جز ایثارگران لحاظ شوند و در این گونه زمینه‌ها تدبیر لازم صورت گیرد.
 

Parameter:138311!model&6447 -LayoutId:6447 LayoutNameالگوی متنی کل + صفحات داخلی-رئیس
یادداشت گذاری
لینک های موضوعی